Rady a tipy

Před 15 lety se nám dřevo stalo osudem

Jak už to tak bývá, život nás vede různými chodníčky. A je jen na nás, kterým směrem se vydáme. ..“

Naše rodinná firma vznikla v roce 2004. A jen souhra náhod tomu chtěla, že jsme se, já i moje manželka, upsali dřevu. Dalo by se říct, že dřevo se stalo naším osudem.

Od hraček k rostoucím židličkám

Vše začalo narozením naší nejstarší dcery. Jako všichni rodiče jsme chtěli pro své dítě to nejlepší. Nejlepší kočárek, nejlepší postýlku a samozřejmě také nejlepší hračky. Protože se nám líbily dřevěné hračky a taky jsme tak trochu čeští patrioti, začali jsme hledat nějakého českého výrobce dřevěných hraček. A tady je první náhoda – našli jsme ho poblíž našeho bydliště. Vyráběl nádherné hračky, ale pouze na export. A nás napadlo, že je velká škoda, že si s takovými krásnými hračkami nemohou hrát i české děti. A tak se z nás stali prodejci dřevěných hraček. Netrvalo dlouho a začaly jsme vymýšlet i vlastní hračky.

V roce 2008, kdy dovoz levného čínského zboží téměř zlikvidoval domácí trh s výrobou dřevěných hraček, jsme se museli přeorientovat i v našem podnikání. Zůstali jsme věrni dřevu a začali vyrábět dětský nábytek do škol a školek. A to už byl jen krok k výrobě rostoucích židlí a židliček.

Na trhu již konkurence nějaké rostoucí židličky nabízela, ale nám se zdálo, že to není ono. Snažili jsme se dát židličkám něco vlastního. A tak jsme vymýšleli, malovali, radili se s odborníky a lékaři, testovali a certifikovali. Postupem času, a po mnoha kotrmelcích, jsme se propracovali k tomu, že v současné době máme jedinečnou rostoucí židli, ze které máme radost nejen my, ale i naši spokojení zákazníci.

V současnosti se zaměřujeme pouze na návrhy a výrobu vlastního dětského nábytku. Jsem přesvědčen, že jsme se dali tou nejlepší cestou. I nadále chceme zůstat rodinnou firmou, která do svých návrhů i do své výroby dává pořádný kus srdce. Dnes a denně si ověřujeme, že přesně to je přístup, který současní zákazníci oceňují.

 

Ing. Jaroslav Koutník

zakladatel firmy

 

 

Deska nebo ergonomicky tvarovaný sedák ?

Rostoucí židle LUCA a SANDY jsou velice praktické a perfektně zpracované. Navíc díky své jedinečnosti ideální pro vaše dítě. Mnozí rodiče chtějí aby vývoj páteře jejich ratolesti byl již od počátku v pořádku, ale zapomínají,  na to, že páteř nezačíná bederní částí, kterou u rostoucích židlí standardně tvarují bederní opěrky, ale především spodní částí u kostrče. Naše rostoucí židle LUCA a SANDY , svým ergonomicky tvarovaným sedákem se starají o správný vývoj páteře i v této důležité části.  

Při výběru vhodné rostoucí židle, na kterou posadíte své dítě jako na první židli, je třeba si položit otázku : Sedí vaše dítě na rovném sedáku nebo na ergonomicky tvarovaném v dalších fázích svého studentského, popřípadě profesního života ? Myslím si, že odpověď na tuto otázku je snadná NE, nesedí. Tak proč nutíte sedět své dítě na rovné desce ? Jestliže se podíváme do předškolních a následně školských zařízení, nikde se již páteř vašeho dítěte nesetká s rovnou deskou na sezení.

Firma WOOD PARTNER s.r.o. se již řadu let zabývá vývojem vlastních rostoucích židlí a proto naše rostoucí židle LUCA a SANDY svojí jedinečností patří ke špičkovým produktům na sezení. 

 

 

ZDRAVÝ VÝVOJ PÁTEŘE

 

Před nedávnem jsme publikovali článek „Deska nebo ergonomicky tvarovaný sedák ?“.

 Na základě rozpoutané diskuse o zdravém sezení bychom chtěli náš článek doplnit ještě o další informace, včetně ilustrovaného postavení páteře při standardním sezení na rostoucí židli s rovným sedákem a sezení na našich patentovaných rostoucích židlích WOOD PARTNER LUCA a SANDY s ergonomicky tvarovaným sedákem.WOOD PARTNER rostoucí dřevěné židle LUCA a SANDY s ergonomicky tvarovaným sedákem zaručují bezpečné, zdravé a plnohodnotné sezení vašeho dítěte u standardně vysokého jídelního stolu. Jak je vidět na ilustraci, špatným sezením na rovném sedáku trpí především vývoj celé spodní části páteře – kostrče. Špatný vývoj páteře se jak víme neprojeví hned po použití špatného sedáku, ale bude se projevovat později. S přibývajícím věkem se bolesti zad, na které jsme si možná „zadělali“ už v batolecím věku budou projevovat stále častěji.Nicméně použití správných rostoucích židlí WOOD PARTNER LUCA a SANDY je snadné řešení jak tomu předejít. Oba typy můžete zakoupit nejlépe u výrobce v e-shopu: www.nasezidlicky.cz

 

 

 

POHODLNÉ SEZENÍ NA ROSTOUCÍCH ŽIDLÍCH LUCA A SANDY

 

Každá dnes vyráběná, kvalitní, dřevěná rostoucí židle musí nabízet svému uživateli především pohodlí.Mnoho z nás již vlastní rostoucí židli. Nabídka konkurence je pestrá a odlišit kvalitní výrobek od toho méně kvalitního nemusí být jednoduché.

Firma WOOD PARTNER s.r.o. Vám nabízí tu nejlepší alternativu. Rostoucí dřevěné židle WOOD PARTNER LUCA a SANDY s patentovaným, ergonomicky tvarovaným sedákem poskytují svému uživateli pohodlné a především zdravé a správné sezení od útlého věku až do dospělosti. Kolik z nás dospělých dnes ovládá zásady správného sezení? Nezačaly naše špatné sedací návyky už v dětství tím, že jsme seděli na deskách? Nejsou právě tyto špatné návyky příčinou našich bolestí zad?

Řada výrobců nebo prodejců se touto myšlenkou nezabývá a prodejem rostoucí židle jejich veškerá starost o zákazníka končí.

Přístup naší rodinné firmy WOOD PARTNER je v tomto směru zcela odlišný a do jisté míry stále kreativní.

Společnost WOOD PARTNER s.r.o. dřevěné rostoucí ergonomické židle stále vyvíjí, vylepšuje a doplňuje o další zařízení, které je možno k židli přikoupit. Spoluprací s odborníky v oboru fyzioterapie a dětského lékařství získávají naše rostoucí židle originální doplňky, které umožňují jejich využití od útlého mládí až do seniorského věku.

Pořizovací cena našich rostoucích židlí LUCA a SANDY je vzhledem k délce jejich praktického využití velice příznivá. Existují samozřejmě levnější varianty rostoucích židlí, které však vůbec neřeší správné sezení či ergonomii. Ekonomický profit je jedinou myšlenkou vloženou do tohoto konkurenčního výrobku.

Co ale s rostoucí židlí až nám dítě povyroste? Bude k pohodlnému užívání našemu dítěti stačit pouze odstranit zábranu – malý stolek a přenastavit výšku ergonomického sedáku a podnožky? Možná ano, ale určitě to z pohledu uživatele nebude ideální.

Řešením mohou být dřevěné rostoucí ergonomické židle LUCA a SANDY zakoupené na e-shopu www.nasezidlicky.cz 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.