Naše židličky Naše židličky - rostoucí dětské židle

+420 739 075 106   obchod@wood-partner.cz

Každá 2 židle je pro školáka nevhodná

Každá 2 židle je pro školáka nevhodná

 

Každá 2 židle pro školáka je nevhodná !


Je konec prázdnin a blíží se škola, k nelibosti mnohých „ostřílených“ školáků.

Jsou však i ti, kteří se naopak nemohou dočkat. Jsou to naši prvňáčci, kteří se těší na nové věci a nové kamarády.

Rodiče každý rok utratí ohromné sumy za školní vybavení těchto malých nedočkavců, nakupují školní tašky, penály, barvy, složky, přezuvky a mnoho dalších potřebných věcí. Někteří ještě narychlo dovybavují dětské pokoje potřebným nábytkem pro svého malého školáka. A tak stoleček na hraní nahradí psací stůl a dětskou židličku vyměníme za opravdovou židli. Při výběru psacího stolu je volba celkem jednoduchá, musí splňovat hlavně svými rozměry a výškou potřeby pro pohodlné psaní našeho školáka. S výběrem té správné židle máme větší starosti. Musíme zvolit mezi několika parametry, které budeme při jejím výběru zohledňovat. Bude cena tím hlavním ? Nebo životnost, design, kvalita zpracování, ergonomie sezení, názor potomka ? Parametrů pro výběr té správné židle lze nastavit mnoho, měli bychom si ale uvědomit, že naše dítě nyní na této židli bude trávit více času než doposud. Ideální stav je mít již koupenou rostoucí židli z předchozích let, kterou lze jednoduchým přenastavením upravit přesně podle potřeb. Vlastníci této židle jistě uvítají, že nemusí nic kupovat a židle jim tak může i nadále sloužit téměř do nekonečna. Co ale, když tuto židli ještě nemáme? V první řadě by jsme neměli podlehnout masáži televizní reklamy, která nás, ač si to chceme či nechceme připustit, od rána do večera masíruje a podvědomě nám určuje co je pro nás nebo naše děti nejlepší. Dle názoru odborníků je třeba pro správné držení těla pevná opora loktů i spodních končetin. U kolečkových židlí pevnou oporu nohou budeme těžko hledat. Další a to zejména pro prvňáčky velkou nevýhodou kolečkových židlí jsou právě ta kolečka. Dle odborníků má být židle, na které prvňák vytváří své první výtvory do písanky a učí se číst první slova ve slabikáři pevná, nepohyblivá. Je logické, že pokud se bude moci na židli točit, popřípadě odstrkovat od stolu, tak soustředění a pozornost nebudou určitě 100 %.

Rostoucí židle tyto požadavky bezesporu splňuje, ale i zde jsou výrazné rozdíly. Pokud pomineme cenu židle je velice důležité dbát na to, aby byla našemu školákovi pohodlná a dlouhé sezení na ní nijak nezatěžovalo jeho fyzickou stavbu těla. Je mnoho tzv. renomovaných výrobců či prodejců židlí, kteří Vás budou přesvědčovat o tom, že jejich výrobek je ten nejlepší, ale jen jediný český výrobce rostoucích židlí, rodinná firma WOOD PARTNER s.r.o., nabízí židli s ergonomicky tvarovaným sedákem. Jedná se o její patent, který je zcela ojedinělý, ale především zdraví prospěšný pro Vaše děti.

Firma se již více jak deset let zabývá vývojem a zdokonalováním vlastních rostoucích židlí LUCA a SANDY a otázka ergonomie zdravého sezení je pro ni prioritní. Spolupracuje proto s odborníky z řad dětské ortopedie a fyzioterapie. Více informací naleznete na stránkách wood-partner.cz nebo na e-shopu: nasezidlicky.cz.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.

sledujte nás na

NAŠE ŽIDLIČKY © 2016