Blog

A máme ho zde !!!

jednoho krásného květnového odpoledne, na den přesně od osmého výročí založení naší firmy, se nám narodil Woodáček. Woodáček je náš šťastný maskot. Bude vám všem postupně představovat naše výrobky  - patentované rostoucí židle LUCA a SANDY, dětský nábytek jídelní židličky a informovat vás o novinkách a vylepšeních, na kterých nepřetržitě pracujeme.

Woodáček má připravenou také řadu soutěží a kvízů, za které získáte zajímavé odměny.

S příchodem Woodáčka jsme realizovali záměr výrazně rozšířit a doplnit náš ergonomicky zaměřený sortiment a prodej dětského nábytku o ergonomická nosítka a šátky společnosti BeLenka.

Woodáčkovi také není jedno na čem sedí naši předškoláci a školáci, především, když tvoří svoje první pokusy se psaním malých a velkých písmen.  Navázal tedy kamarádství s renomovanou nadnárodní společností STABILO, která se ve svém oboru výrazně zabývá ergonomií správného držení pera a správného sezení.

Věřím, že spojením a doplněním našeho sortimentu posuneme nabídku společnosti WOOD PARTNER s.r.o. výrazně výše ke spokojenosti našich potencionálních zákazníků.

Co je to rostoucí židle?

Rostoucí židle můžeme také jinak nazvat také polohovatelné nebo nastavitelné židle. Pojem rostoucí židle je ale vžitým označením dětské rostoucí židle, které nemá smysl měnit.

Rostoucí židle vychází z principu různého výškového nastavení sedáku a podnožky díky drážkám v bocích židle. K zajištění správného a především zdravého sezení je nutné nastavit výšku sedáku tak, aby opřené lokty o psací stůl svíraly pravý úhel. To samé platí o podnožce nohou.

Výšky od podložky, těchto dílů, si měníme podle toho, jak se naše tělo vyvíjí a roste. Více se o principu a fungování rostoucích židlí LUCA a SANDY dozvíte na stránkách https://www.nasezidlicky.cz Rostoucí židle LUCA a SANDY mají navíc patentovaný sedák, který zajistí správné postavení páteře při dlouhém sezení a dítě tak udrží po delší dobu pozornost při plnění úkolů neboť stále nehledá pohodlnou polohu při sezení nebo ho naopak nebolí, volně zavěšené, nohy, které se postupně odkrvují. Volba je jen na Vás, jaké dopřejete vašemu dítěti pohodlí při sezení.

 

 Sotva se nám Woodáček představil, máme tu pro něj první úkol. Rostoucí židli  ANO či NE ?

Woodáček by nám měl v následujícím článku poradit proč koupit rostoucí židli a jaké věci by jsme při koupi měli zvažovat a porovnávat.

1. ROSTOUCÍ ŽIDLE LUCA  x  JÍDELNÍ ŽIDLIČKA

+ délka použití - rostoucí židli lze používat takřka časově neomezeně, pokud to její stav dovolí

+ jídelní rostoucí židličku LUCA lze snadnou demontáží malého stolku a popruhu mezi nohy předělat na rostoucí židli SANDY, kterou lze používat neomezeně dlouho

+ snadná opakovaná montáž a demontáž bez zhoršení vlastností produktu 

2. DŘEVĚNÁ ROSTOUCÍ ŽIDLE  x PLASTOVÁ JÍDELNÍ ŽIDLIČKA

+ dřevo je přírodní materiál, který nezatěžuje životní prostředí po řadu let, kdy již židli nepotřebujeme

+ dřevo v průběhu času nekřehne, stárne, ale nemění své fyzikální vlastnosti

+ dřevo je esteticky neutrální prvek, který se hodí do nové, moderně zařízené kuchyně, tak do již do používané řadu let 

- horší údržba

3.  ZDRAVÉ SEZENÍ x PLASTOVÁ ŽIDLE

+ rostoucí židle LUCA i SANDY mají patentovaný, ergonomicky tvarovaný sedák, starají se tak o to, aby postavení páteře bylo již od malička ve správné poloze a předešlo se tak budoucím možným problémům s bolestí zad, popřípadě soustředěností při sezení

4. ROSTOUCÍ ŽIDLE WOOD PARTNER x LEVNÁ ROSTOUCÍ ŽIDLE 

+ vyšší cena je vyvážena dlouhou dobou použitelnosti

+ téměř vždy platí známé přísloví "laciné, dvakrát placené", to platí i u rostoucích židlí. 

 Při výběru je třeba si odpovědět na tyto otázky:

1. Jak dlouho chci židli používat - kupuji židli pouze na krmení ? Nezajímá mě, na jaké židli bude dítě sedět až z krmící židle vyroste?

2. Kvalita - chci kvalitní rostoucí židli, sice dražší, ale budu ji používat řadu let i když už ji třeba děti nebudou chtít? Je vyrobena z kvalitního bukového, tvrdého dřeva? Konkurence je sice levnější, ale vozí rostoucí židle z Asie a použitý materiál se časem omačká.

 

Tak už víte, jakou židli si zvolíte?

                                                                

 

PORADÍ NÁM WOODÁČEK V ČEM SE ROSTOUCÍ ŽIDLE LUCA a SANDY LIŠÍ OD

KONKURENCE ???

 

1. Rostoucí židle LUCA a SANDY firma WOOD PARTNER se vyrábí v České republice,  výhradně z českých surovin, včetně obalového materiálu

2. Rostoucí židle LUCA a SANDY jsou vyrobeny z kvalitního, tvrdého bukového masivu

3. Patentovaný, ergonomicky tvarovaný sedák tvoří obě židle ze zdravotního hlediska jedinečnými. Ergonomicky tvarovaný sedák zajistí správné postavení páteře při sezení a předchází tím bolestem zad v pozdějším věku.

4. Vývoj rostoucích židlí a veškerého dětského nábytku konzultujeme s odborníky v oblasti dětské ortopedie a zdravého vývoje

5. Za každou prodanou rostoucí židli, dětskou židli Wendy nebo za každý kus dětského nábytku ROBI nechává rodinná firma WOOD PARTNER vysadit jeden strom. V loňském roce jsme vysadili více jak 2000 ks buků a dubů v krásných lesích Českomoravské vrchoviny, především v okolí Žďárských vrchů.

 

S Woodáčkem se nám určitě podaří ušetřit !!!

Když se už rozhodneme koupit dřevěnou rostoucí židli, má to, i když se to zprvu nezdá, dost podstatný vliv i na naši peněženku. Ne nadarmo se říká "laciné, dvakrát placené" Woodáček Vás přesvědčí o tom, že tomu tak může být. 

Při pořízení kvalitní dřevěné rostoucí židle je velice důležité si umět odpovědět na otázku JAK DLOUHO CHCI ABY MĚ ROSTOUCÍ ŽIDLE SLOUŽILA ?

Odpovědí může být více:

1. rostoucí židli budu používat pouze jako krmící židli pro usnadnění právě krmení

2. rostoucí židle mě bude sloužit pouze po dobu než dítě dosáhne na stůl z klasické jídelní židle 

3. rostoucí židli chci používat do doby dokud si nepořídím kolečkovou židli k psacímu stolu nebo židli tzv. herní

4. rostoucí židli chci používat napořád

....a právě touto volbou ušetřím. Jako bonus bude navíc dítě sedět na ergonomicky tvarovaném sedáku, který je ze zdravotního hlediska důležitý pro správný vývoj páteře stejně tak, jako ergonomicky tvarované opěrky nabízené konkurencí. "Vyšší" pořizovací cena dřevěné rostoucí židle LUCA nebo SANDY od firmy WOOD PARTNER s.r.o. nám nakonec, vzhledem k délce možného použití této kvalitní rostoucí židle, ušetří mnoho finančních prostředků.

 

!!! Správná volba je jen na vás !!!

 

ROSTOUCÍ ŽIDLE LUCA NEBO SANDY ???

Obě rostoucí židličky vám budou dělat dlouhou dobu radost.

Pro jakou rostoucí židli se rozhodneme záleží především na věku dítěte.

Rostoucí židle LUCA jsou uzpůsobené svojí konstrukcí pro sezení těch nejmenších dětí, většinou od 9 měsíců věku.Používají se nejčastěji jako krmící židle ke snadnému nakrmení batolete. V horní části židle je pomocí malého stolečku a textilního popruhu mezi nohy vytvořen prostor pro bezpečné posazení dítěte. Ergonomicky tvarovaný sedák a podnožka se nastaví do takové polohy, které batoleti zajišťuje pohodlné sezení a pevnou oporu nohou. Díky správně nastavenému podsedáku nedochází k zaškrcení nohou na hranách sedáku a dítě tak vydrží pohodlně sedět po delší dobu. Pro vyšší bezpečnost je možné přikoupit tzv. "kšíry" - bezpečnostní popruhy.

Rostoucí židle SANDY je určena pro děti od dvou let věku, kdy již dokáží samostatně, bezpečně sedět. Pokud si nejste jisti, lze k nim stejně jako k rostoucí židli LUCA přikoupit "kšíry". Koupili jste rostoucí židli LUCA a teď z ní Vaše dítě vyrostlo? NEVYROSTLO. Výhodou našich rostoucích židlí LUCA je to, že z ní nikdy nevyrostete. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše. Demontáží malého stolku a popruhu mezi nohy vytvoříte z jídelní rostoucí židle LUCA studentskou rostoucí židli SANDY, kterou můžete používat do úplné destrukce židle.

Dřevěné rostoucí židle LUCA a SANDY, českého výrobce WOOD PARTNER s.r.o. jsou konstrukčně naprosto shodné a jednoduchou demontáží lze z rostoucí židle LUCA vytvořit rostoucí židli SANDY. Naopak, dokoupením ergonomicky tvarovaného sedáku s otvorem pro textilní popruh, textilního popruhu a malého stolečku vytvoříme z rostoucí židle SANDY rostoucí židli LUCA.

 

Woodáček nám poradí, čemu předejdeme správnou volbou židle

Správné nastavení výšky sedáku - vysoko nastavený sedák - chodidlo vysí bez opory, páteř není ve správném fyziologickém postavení a dochází tak k její deformaci

                                                     - nízko nastavený sedák - způsobuje větší náklon nad pracovní desku, opět není páteř ve správné fyziologické poloze a dochází k její deformaci 

                                                     - příliš hluboký sedák - příliš hluboký sedák má za následek, že dochází k omezování cévního proudění v podkolení

Správné nastavení opěráku - nesprávně nastavený sedák způsobí to, že se dítě neopírá v oblasti beder, ale v oblasti hrudníku, což má, mimo jiné, za následek trvalou deformaci bederní páteře

Tak už víte, kterou židli máte zvolit aby jste předešli těmto potížím?

Rostoucí židle LUCA a SANDY jsou vyvíjeny tak,aby předcházely všem negativním vlivům souvisejícím s nezdravým sezením.

 

 

 

Naše rostoucí židle LUCA na youtube.com 

Návod, jak jednoduše sestavit naši rostoucí židli LUCA naleznete také na youtube.com. Rostoucí židle LUCA je dodávána v rozloženém stavu - tzv. systém IKEA. Balení obsahuje dvě bukové bočnice s drážkami pro nastavení správné výšky sedu a podnožky. Dále obsahuje 2 bukové příčníky, jeden kovový svorník, 2 ks bederních opěrek, ergonomicky tvarovaný sedák, podnožku a malý stoleček z březové překližky, sadu 10 matic, textilní popruh mezi nohy a plastovou sponu. Jak je vidět na videu, samotná montáž rostoucí židle není nijak složitá a zvládne ji každý.

 

Může být sezení zdravé?

Při zamyšlení nad odpovědí na tuto otázku vás jistě ihned napadne odpověď „NE“. Jistě, nemá cenu diskutovat o tom, zda je zdravé sedět v porovnání s fyzickou aktivitou. Nicméně jsou situace, kdy sedět musíme nebo bychom sedět měli. Je to například při jídle, při psaní, učení, atd….

Článků, co nám způsobuje špatné a dlouhodobé sezení u nás dospělých, bylo napsáno bezpočet. Méně se však píše o tom, jak je důležité, naučit naše děti správně sedět. A právě v prvních měsících a letech života dochází k nejrychlejšímu a nejdůležitějšímu vývoji lidské páteře. Špatný vývoj znamená do budoucna různé nevratné změny či onemocnění páteře. Dítě se však nemůže bránit a je tedy na nás, rodičích, jak se zachováme. Česká rodinná firma WOOD PARTNER s.r.o. se již řadu let zabývá vývojem a výrobou vlastního rostoucího dětského nábytku. Vývoj rostoucích židlí LUCA a SANDY je konzultován s odborníky v oboru dětské pediatrie a ortopedie.

Jeden z důvodů, proč dítěti „stačí“ obyčejná židle dovezená z Číny nebo vyrobená někde na koleně v garáži může být její pořizovací cena. Na první pohled se zdá, že pořídit dítěti drahou, ergonomicky tvarovanou rostoucí židli je jen pro lidi s vyššími příjmy. Je tomu opravdu tak ? Samozřejmě, že není. Kvalitní ergonomické rostoucí židle umožňují použití od útlého věku až do dospělosti. Nemusíte tedy kupovat každé dva roky novou, když z ní dítě vyroste.

Jsou všechny rostoucí židle, byť i od „rádoby renomovaných“ výrobců ergonomicky vyvážené ? Zabývá se někdo z nich do důsledku ergonomií sezení a zdravým vývojem páteře dítěte? Neprodává jejich výrobky pouze dobře a draze zaplacený marketing? Odpovědi na tyto otázky si musí najít každý sám.

Jsou zde ovšem i firmy, které možná nemají takovou marketingovou sílu, ale zato se více věnují podstatě zdravého sezení. Naše firma vlastní několik patentů a průmyslových vzorů, které vycházejí z dlouhodobého vývoje vlastních rostoucích židlí LUCA a SANDY. Mnohem více informací se dozvíte na našem blogu www.nasezidlicky.cz/blog. Nezapomeňte při rozhodování o koupi kvalitní rostoucí židle myslet i na zdraví vašeho dítěte ne jen na ekonomický prospěch.

Věřím, že výše uvedená slova vás dostatečně přesvědčila o tom, že se za blýskavou reklamou a silnou marketingovou masáží nemusí skrývat vždy kvalitní a zdraví prospěšné zboží.

 

Rostoucí židle SANDY - jasná volba pro prvňáka !!!

V dnešní nejisté době, kdy nás překvapují jedna omezení za druhými, tak na řadu z vás připadl úkol stát se, mimo své ostatní povinnosti, i učitelem na částečný úvazek.

Myslím si, že teprve až teď mnozí z nás zjistili, co to on-line výuka pro nás bude znamenat. Především rodiče žáků na prvním stupni nedělají celé dopoledne nic jiného než dohlíží na to, jak se jejich děti vzdělávají pomocí online testů a přenosů s paní třídní učitelkou. Možná si mnozí z vás všimly, že dítě potřebuje k tomu, aby se dostatečně soustředilo na výuku nejen kvalitní a zajímavý přenos z počítače, ale potřebuje mít i správně nastavenou a dostatečně pohodlnou židli. Žádná židle nezajistí 100% zdravé a pohodlné sezení, ale existují výrobky, jako je třeba rostoucí židle SANDY, která při správném nastavení patentovaného, ergonomicky tvarovaného sedáku a podnožky zajistí optimální polohu při dlouhém sezení.

Řada renomovaných výrobců, kteří dávají velké finanční prostředky do reklamy a marketingu, aby maximalizovaly prodeje svých rostoucích židlí úplně opomíjejí fakt, že dítě nutí sedět na rovné desce, což není z fyzioterapeutického pohledu vůbec zdravé a natož pohodlné. Zkuste si vy "rodiče" sednout na 4 hodiny na rovnou desku a udržet plně pozornost na práci, kterou děláte před sebou.

Firma WOOD PARTNER s.r.o. se dlouhodobě specializuje na vývoj, výrobu a prodej kvalitních českých rostoucích židlí LUCA a SANDY, které nejenom odvedou službu zákazníkovi svojí základní myšlenkou použití jako "rostoucí židle", ale snaží se aby sezení a vývoj dětské páteře byly co možná nejméně ovlivňovány negativními návyky, které si mnozí sami z dětství neseme až dodnes.

 

 !!! NOVINKA !!! Ergonomické šátky na nošení dětí a originální dětská nosítka

Šátky a ergonomická nosítka BeLenka

Po několika úspěšných letech prodeje vlastních výrobků – především rostoucích židlí LUCA a SANDY, s originálními, patentovanými , ergonomickými sedáky, jsme začali hledat novou cestu, kam naši nabídku na e-shopu www.nasezidlicky.cz posunout.

Hlavní podmínkou při hledání byla myšlenka „ergonomie“ neboť všechny naše výrobky vymýšlíme a vyvíjíme s ohledem na správný a zdravý tělesný vývoj dětí.

Hledali jsme a vymýšleli, až jsme přišli na to, že nejvhodnějším prvkem pro doplnění stávajícího sortimentu budou šátky a nosítka na děti od rodinné firmy ze sousedního Slovenska, která se stejně jako my, dlouhodobě zajímá o zdraví dětí a správné ergonomické návyky pro zdravý tělesný vývoj.

 

Kvalitní, originální, bavlněné šátky a nosítka pro děti vhodně doplňují období, před tím než mohou děti samostatně sedět na našich rostoucích židlích. Neznamená to však, že poté jsou již k nepotřebě, ba naopak obojí se výborně doplňují. Více se dozvíte v článcích, které budou v našem blogu následovat.

Věříme, že jsme udělali krok tím správným směrem.

Tým WOOD PARTNER s.r.o.

 

JAK SPRÁVNĚ NOSIT MIMINKO?

 

A je to tady, stala jste se poprvé čerstvou maminkou. Když rodiče poprvé berou do náruče své děťátko, vždy s obavou, zda drží miminko správně a aby mu neublížili.

Existují obecné zásady, jak správně držet a nosit miminko:

1. důležitou zásadou při zvedání miminka je opatrně, ale pevně dlaní podložit dítěti hlavičku, pak jej teprve zvedáme od podložky

2. POLOHA KLUBÍČKO – zaručuje miminku pohodlné nošení a zdravý růst. Miminko si položíme tváří k nám na předloktí levé ruky, přičemž hlavička nám zapadne do naší kloubní jamky. Zároveň prsty a dlaní levé ruky uchopíme miminko za levé stehýnko a pravou rukou mu podepřeme zadeček. V této poloze je důležité, aby byla hlavička výš než pánev miminka a kolínka směřovaly nahoru.

3. POLOHA NA TYGŘÍKA – je skvělá nejen na nošení, ale také na odříhnutí. Miminko si položíme tváří dolů na předloktí levé ruky, která je ohnutá mírně dolů (hlavička je u našeho lokte) a prsty držíme děťátko pod zadečkem. Ručičky volně visí, kolínka jsou ohnuté v pravém úhlu s trupem miminka a ručičky visí volně dolů.

4. POLOHA PŘES RAMENO – pokud již miminko udrží hlavičku samo, můžeme ho nosit v poloze přes rameno. Miminko díky této poloze bude vidět, co se kolem děje a pokud se unaví, tak si položí hlavičku na vaše rameno a pohodlně usne. Poloha je doporučována i pro odříhnutí po kojení.

5. NOŠENÍ V ŠÁTKU NEBO V NOSÍTKU – nosit miminko celý den pouze na rukou je téměř nadlidský výkon. Přitom novorozenci více než dítě v jiném věku potřebují blízkost, teplo a lásku rodiče. Proto je velmi vhodné vázat miminko do šátku na nošení dětí. Svaly zad vydrží i dlouhodobou zátěž oproti svalům na pažích. Když rodič nosí své miminko v šátku nebo v nosítku, tak má volné ruce a váha miminka se rovnoměrně rozkládá na boky a záda.

Šátek v miminku evokuje pevné objetí, na které bylo zvyklé ještě během těhotenství v bříšku maminky a cítí se opravdu bezpečně.

Jak správně nosit miminko?

A je to tady, stala jste se poprvé čerstvou maminkou. Když rodiče poprvé berou do náruče své děťátko...

Existuje zdravé sezení ?

Otázka, na kterou asi neexistuje jednoznačná odpověď. V dnešní době, kdy sedíme několik hodin denně...

Laciné, dvakrát placené?

Ne nadarmo se říká: "laciné dvakrát placené" Pokud jsme se již rozhodli, že našemu dítěti koupíme r...

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.