Blog

A máme ho zde !!!

jednoho krásného květnového odpoledne, na den přesně od osmého výročí založení naší firmy, se nám narodil Woodáček. Woodáček je náš šťastný maskot. Bude vám všem postupně představovat naše výrobky  - patentované rostoucí židle LUCA a SANDY, dětský nábytek jídelní židličky a informovat vás o novinkách a vylepšeních, na kterých nepřetržitě pracujeme.

Woodáček má připravenou také řadu soutěží a kvízů, za které získáte zajímavé odměny.

S příchodem Woodáčka jsme realizovali záměr výrazně rozšířit a doplnit náš ergonomicky zaměřený sortiment a prodej dětského nábytku o ergonomická nosítka a šátky společnosti BeLenka.

Woodáčkovi také není jedno na čem sedí naši předškoláci a školáci, především, když tvoří svoje první pokusy se psaním malých a velkých písmen.  Navázal tedy kamarádství s renomovanou nadnárodní společností STABILO, která se ve svém oboru výrazně zabývá ergonomií správného držení pera a správného sezení.

Věřím, že spojením a doplněním našeho sortimentu posuneme nabídku společnosti WOOD PARTNER s.r.o. výrazně výše ke spokojenosti našich potencionálních zákazníků.

Co je to rostoucí židle?

Rostoucí židle můžeme také jinak nazvat také polohovatelné nebo nastavitelné židle. Pojem rostoucí židle je ale vžitým označením dětské rostoucí židle, které nemá smysl měnit.

Rostoucí židle vychází z principu různého výškového nastavení sedáku a podnožky díky drážkám v bocích židle. K zajištění správného a především zdravého sezení je nutné nastavit výšku sedáku tak, aby opřené lokty o psací stůl svíraly pravý úhel. To samé platí o podnožce nohou.

Výšky od podložky, těchto dílů, si měníme podle toho, jak se naše tělo vyvíjí a roste. Více se o principu a fungování rostoucích židlí LUCA a SANDY dozvíte na stránkách https://www.nasezidlicky.cz Rostoucí židle LUCA a SANDY mají navíc patentovaný sedák, který zajistí správné postavení páteře při dlouhém sezení a dítě tak udrží po delší dobu pozornost při plnění úkolů neboť stále nehledá pohodlnou polohu při sezení nebo ho naopak nebolí, volně zavěšené, nohy, které se postupně odkrvují. Volba je jen na Vás, jaké dopřejete vašemu dítěti pohodlí při sezení.

 

 Sotva se nám Woodáček představil, máme tu pro něj první úkol. Rostoucí židli  ANO či NE ?

Woodáček by nám měl v následujícím článku poradit proč koupit rostoucí židli a jaké věci by jsme při koupi měli zvažovat a porovnávat.

1. ROSTOUCÍ ŽIDLE LUCA  x  JÍDELNÍ ŽIDLIČKA

+ délka použití - rostoucí židli lze používat takřka časově neomezeně, pokud to její stav dovolí

+ jídelní rostoucí židličku LUCA lze snadnou demontáží malého stolku a popruhu mezi nohy předělat na rostoucí židli SANDY, kterou lze používat neomezeně dlouho

+ snadná opakovaná montáž a demontáž bez zhoršení vlastností produktu 

2. DŘEVĚNÁ ROSTOUCÍ ŽIDLE  x PLASTOVÁ JÍDELNÍ ŽIDLIČKA

+ dřevo je přírodní materiál, který nezatěžuje životní prostředí po řadu let, kdy již židli nepotřebujeme

+ dřevo v průběhu času nekřehne, stárne, ale nemění své fyzikální vlastnosti

+ dřevo je esteticky neutrální prvek, který se hodí do nové, moderně zařízené kuchyně, tak do již do používané řadu let 

- horší údržba

3.  ZDRAVÉ SEZENÍ x PLASTOVÁ ŽIDLE

+ rostoucí židle LUCA i SANDY mají patentovaný, ergonomicky tvarovaný sedák, starají se tak o to, aby postavení páteře bylo již od malička ve správné poloze a předešlo se tak budoucím možným problémům s bolestí zad, popřípadě soustředěností při sezení

4. ROSTOUCÍ ŽIDLE WOOD PARTNER x LEVNÁ ROSTOUCÍ ŽIDLE 

+ vyšší cena je vyvážena dlouhou dobou použitelnosti

+ téměř vždy platí známé přísloví "laciné, dvakrát placené", to platí i u rostoucích židlí. 

 Při výběru je třeba si odpovědět na tyto otázky:

1. Jak dlouho chci židli používat - kupuji židli pouze na krmení ? Nezajímá mě, na jaké židli bude dítě sedět až z krmící židle vyroste?

2. Kvalita - chci kvalitní rostoucí židli, sice dražší, ale budu ji používat řadu let i když už ji třeba děti nebudou chtít? Je vyrobena z kvalitního bukového, tvrdého dřeva? Konkurence je sice levnější, ale vozí rostoucí židle z Asie a použitý materiál se časem omačká.

 

Tak už víte, jakou židli si zvolíte?

                                                                

 

PORADÍ NÁM WOODÁČEK V ČEM SE ROSTOUCÍ ŽIDLE LUCA a SANDY LIŠÍ OD

KONKURENCE ???

 

1. Rostoucí židle LUCA a SANDY firma WOOD PARTNER se vyrábí v České republice,  výhradně z českých surovin, včetně obalového materiálu

2. Rostoucí židle LUCA a SANDY jsou vyrobeny z kvalitního, tvrdého bukového masivu

3. Patentovaný, ergonomicky tvarovaný sedák tvoří obě židle ze zdravotního hlediska jedinečnými. Ergonomicky tvarovaný sedák zajistí správné postavení páteře při sezení a předchází tím bolestem zad v pozdějším věku.

4. Vývoj rostoucích židlí a veškerého dětského nábytku konzultujeme s odborníky v oblasti dětské ortopedie a zdravého vývoje

5. Za každou prodanou rostoucí židli, dětskou židli Wendy nebo za každý kus dětského nábytku ROBI nechává rodinná firma WOOD PARTNER vysadit jeden strom. V loňském roce jsme vysadili více jak 2000 ks buků a dubů v krásných lesích Českomoravské vrchoviny, především v okolí Žďárských vrchů.

 

S Woodáčkem se nám určitě podaří ušetřit !!!

Když se už rozhodneme koupit dřevěnou rostoucí židli, má to, i když se to zprvu nezdá, dost podstatný vliv i na naši peněženku. Ne nadarmo se říká "laciné, dvakrát placené" Woodáček Vás přesvědčí o tom, že tomu tak může být. 

Při pořízení kvalitní dřevěné rostoucí židle je velice důležité si umět odpovědět na otázku JAK DLOUHO CHCI ABY MĚ ROSTOUCÍ ŽIDLE SLOUŽILA ?

Odpovědí může být více:

1. rostoucí židli budu používat pouze jako krmící židli pro usnadnění právě krmení

2. rostoucí židle mě bude sloužit pouze po dobu než dítě dosáhne na stůl z klasické jídelní židle 

3. rostoucí židli chci používat do doby dokud si nepořídím kolečkovou židli k psacímu stolu nebo židli tzv. herní

4. rostoucí židli chci používat napořád

....a právě touto volbou ušetřím. Jako bonus bude navíc dítě sedět na ergonomicky tvarovaném sedáku, který je ze zdravotního hlediska důležitý pro správný vývoj páteře stejně tak, jako ergonomicky tvarované opěrky nabízené konkurencí. "Vyšší" pořizovací cena dřevěné rostoucí židle LUCA nebo SANDY od firmy WOOD PARTNER s.r.o. nám nakonec, vzhledem k délce možného použití této kvalitní rostoucí židle, ušetří mnoho finančních prostředků.

 

!!! Správná volba je jen na vás !!!

 

ROSTOUCÍ ŽIDLE LUCA NEBO SANDY ???

Obě rostoucí židličky vám budou dělat dlouhou dobu radost.

Pro jakou rostoucí židli se rozhodneme záleží především na věku dítěte.

Rostoucí židle LUCA jsou uzpůsobené svojí konstrukcí pro sezení těch nejmenších dětí, většinou od 9 měsíců věku.Používají se nejčastěji jako krmící židle ke snadnému nakrmení batolete. V horní části židle je pomocí malého stolečku a textilního popruhu mezi nohy vytvořen prostor pro bezpečné posazení dítěte. Ergonomicky tvarovaný sedák a podnožka se nastaví do takové polohy, které batoleti zajišťuje pohodlné sezení a pevnou oporu nohou. Díky správně nastavenému podsedáku nedochází k zaškrcení nohou na hranách sedáku a dítě tak vydrží pohodlně sedět po delší dobu. Pro vyšší bezpečnost je možné přikoupit tzv. "kšíry" - bezpečnostní popruhy.

Rostoucí židle SANDY je určena pro děti od dvou let věku, kdy již dokáží samostatně, bezpečně sedět. Pokud si nejste jisti, lze k nim stejně jako k rostoucí židli LUCA přikoupit "kšíry". Koupili jste rostoucí židli LUCA a teď z ní Vaše dítě vyrostlo? NEVYROSTLO. Výhodou našich rostoucích židlí LUCA je to, že z ní nikdy nevyrostete. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše. Demontáží malého stolku a popruhu mezi nohy vytvoříte z jídelní rostoucí židle LUCA studentskou rostoucí židli SANDY, kterou můžete používat do úplné destrukce židle.

Dřevěné rostoucí židle LUCA a SANDY, českého výrobce WOOD PARTNER s.r.o. jsou konstrukčně naprosto shodné a jednoduchou demontáží lze z rostoucí židle LUCA vytvořit rostoucí židli SANDY. Naopak, dokoupením ergonomicky tvarovaného sedáku s otvorem pro textilní popruh, textilního popruhu a malého stolečku vytvoříme z rostoucí židle SANDY rostoucí židli LUCA.

 

Woodáček nám poradí, čemu předejdeme správnou volbou židle

Správné nastavení výšky sedáku - vysoko nastavený sedák - chodidlo vysí bez opory, páteř není ve správném fyziologickém postavení a dochází tak k její deformaci

                                                     - nízko nastavený sedák - způsobuje větší náklon nad pracovní desku, opět není páteř ve správné fyziologické poloze a dochází k její deformaci 

                                                     - příliš hluboký sedák - příliš hluboký sedák má za následek, že dochází k omezování cévního proudění v podkolení

Správné nastavení opěráku - nesprávně nastavený sedák způsobí to, že se dítě neopírá v oblasti beder, ale v oblasti hrudníku, což má, mimo jiné, za následek trvalou deformaci bederní páteře

Tak už víte, kterou židli máte zvolit aby jste předešli těmto potížím?

Rostoucí židle LUCA a SANDY jsou vyvíjeny tak,aby předcházely všem negativním vlivům souvisejícím s nezdravým sezením.

 

PRVNÍ WOODÁČKOVA PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ

Dnes Woodáček vyhlásil na facebooku @nasezidlicky.cz první prázdninovou soutěž o úžasnou rostoucí židli SANDY. Stačí, formou komentáře, pod příspěvkem správně odpovědět na tři jednoduché otázky:

1. do jaké výšky lze umístit ergonomický sedák rostoucí židle LUCA ?
2. lze z rostoucí židle SANDY vytvořit rostoucí židli LUCA a co je k tomu případně zapotřebí ?
3. jaký doplněk rostoucí židle SANDY slouží k zajištění větší bezpečnosti při sezení ?

Dne 4.8. 2020 vybereme ze správných odpovědí jednoho z vás, kterému zašleme ZDARMA rostoucí židli SANDY v barevné kombinaci dle vlastního výběru.

Těšíme se na Vaši hojnou účast !!!

 

 

Existuje zdravé sezení ?

Otázka, na kterou asi neexistuje jednoznačná odpověď. V dnešní době, kdy sedíme několik hodin denně...

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.